
Radionica ‘’Ispleti svoju znanstvenu mrežu’’ održana je u DV Koralj za skupinu potencijalno darovite djece (11 sudionika u rasponu od 5-7 godina) koja pohađaju skupinu Valci Znalci u suradnji s profesoricama Kemijsko-tehnološkog fakulteta. Djeca su se kroz dva zabavna i interaktivna sunčana sata uz pet eksperimentalnih radionica upoznala sa osnovnim kemijskim pojmovima te ih povezali sa prirodnim fenomenima. Za vrijeme pokusa s gustoćom te eksperimenta s površinskom napetošću, razdvajanje boja i kiselo-baznih reakcija, djeca su postavljala pitanja uz veliku znatiželju.
Uz četiri radionice “Kišni oblaci i pjenasta mreža”; “Čarobni pauci i mreže od mlijeka”; “Lava i mreža tekućina”; “Razdvajanje boja – dugina mreža, dodatno je izveden i pokus kiselo-bazne reakcije gdje su na jednostavan način djeca napravila svoje vlastite vulkane u malom kemijskom posuđu i naučila što je to ugljikov dioksid. Djeca su tako, sigurni smo, ojačala svoju mrežu znanja.








U našem vrtiću DV Koralj posjetio nas je prof. dr. sc. Julije Meštrović, koji je s djecom razgovarao o tome što rade liječnici, a osobito pedijatri. Na topao i blizak način govorio je o važnosti igre, kretanja i boravka u prirodi. Posebno je istaknuo koliko svakodnevni odlazak na Marjan i gibanje doprinose zdravlju i cjelokupnom razvoju djece.




Suradnja sa STEM udrugom Eureka,tema radionice Morske struje i gustoća mora

