Dana, 22. kolovoza 2023., u zgradi gradske uprave Grada Splita održana je završna konferencija tri EU projekta „Vrtić za suvremenu obitelj“ koje predškolske ustanove – Dječji vrtić Cvit Mediterana, Dječji vrtić Radost i Dječji vrtić Marjan provode u partnerstvu s Gradom Splitom.
Konferenciji je nazočio gradonačelnik Ivica Puljak koji je čestitao je svim sudionicima projekta na njegovoj uspješnoj realizaciji čime je omogućen razvoj vrtićkih ustanova u Splitu i podignut rad tih ustanova na iznimnu razinu, s konačnim ciljem da svako dijete ima mjesto u vrtiću s najboljim mogućim uvjetima i standardima.
Nakon uvodne riječi gradonačelnika, nazočnima se obratio pročelnik po ovl. Upravnog odjela za društvene djelatnosti Mario Negotić koji je naglasio kako su projekti trajali 20 mjeseci te su značajno premašili pokazatelje koji su bili planirani prilikom prijave zatim se osvrnuo na zajedničke pokazatelje sva tri vrtića gdje je istaknuo kako je provedeno ukupno 24 i pol tisuće sati novih programa produljenog boravka, u ukupno 21 područnom objektu, a kroz koje je bilo obuhvaćenočak 850 djece, uključujući djecu s teškoćama u razvoju. Također, istaknuo je kako je provedba projekata ostvarila i benefite kroz usavršavanje stručnog osoblja, a nabavljena je i brojna informatička, didaktička i sportska oprema.
Ravnateljica, DV Marjan Ani Mrnjavac, istaknula je kako su programi unutar projekta „ DV Marjan – vrtić za suvremenu obitelj “ bili besplatni te da se usluga produljenog boravka provodila se u 5 objekata (DV Koralj, DV Kaštelet, DV Tamarin, DV Mandalina, DV Gajeta), a čiju je uslugu koristilo 220 djece. Aktivno se radilo i na razvoju novih programa Montessori, glazbeni, dramsko-scenski, koji su razvijeni te na koje je Ministarstvo znanosti i obrazovanja dalo suglasnost. Za potrebe produljenog radnog vremena u vrtićima bilo je zaposleno ukupno 28 odgojitelja te stručnih suradnika, dok je ukupno 30odgojitelja DV Marjan, sudjelovalo na edukacijama iz različitih područja potrebnih za jačanje ljudskih potencijala i rada s djecom i roditeljima.
Ukupna vrijednost projekta je 3.785.934,46 HRK odnosno 502.479,85 EUR, a projekt je u potpunosti sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.”.