DV Marjan Uskrs

Dragi roditelji, kako bi Uskrs Vama i djeci protekao u što radosnijem ozračju, predlažemo Vam prigodne priče te kreativne aktivnosti kojima ćete zajedno prionuti te razveseliti svoje mališane u ovim uskrsnim danima.

USKRSNE PRIČICE

Za preuzimanje priče u word dokumentu kliknite “Preuzmi”

USKRS KAKVOGA JOŠ NIJE BILO (Mirna Grbec)

KARLO I KARLA-USKRSNI ZEČIĆI (Tina Mihaljević)

O USKRSNOM ZECU (V.Picht)

OBITELJ ZEČIĆ

KREATIVNE USKRSNE AKTIVNOSTI

Recept za domaći plastelin i igra s njim

RECEPT ZA DOMAĆI PLASTELIN

4 dcl  PROKUHANE VODE

500 g   OŠTROG BRAŠNA

5   ŽLICA ULJA

40 g  LIMUNSKE KISELINE

130 g   SOLI

JESTIVE BOJE ( ako želite)

U prokuhanu vodu dodati više od polovice brašna, ulje, sol, limunsku kiselinu.

Sve miksati i lagano dodavati ostatak brašna.

Podijeliti smjesu na dijelove i dodati jestive boje  po želji. Plastelin po završetku igre čuvati u zatvorenim kesicama ili plastičnim kutijama.

Uživajte u igri!

Uskršnja čarolija od slanog tijesta

Slano tijesto je samo po sebi već čarobno. Sastojci su jednostavni baš kao i pribor, a rad s tijestom je doista stvaralački a istovremeno i umirujući.

Na sljedećem linku možete pronaći nekoliko zanimljih uskršnjih ideja za izradu od slanog tijesta.

Jednostavna košarica od salvete i čašice jogurta

Materijal potreban za izvedbu aktivnosti: plitka posudica od jogurta, šarena slaveta, papirnata travica, čokoladna jaja

Posudicu od jogurta omotati salvetom. Ukrasiti je papirnatom travicom koju možete sami izraditi izrezivanjem šarenog papira u tanke trakice koje ćete lagano zgužvati. U košaricu stavite nekoliko čokoladnih jaja i imate Vašu novu uskršnju košaricu!

Pilići

Materijal potreban za izvedbu aktivnosti: kartonski tuljak, žuta tempera, flomasteri, papir

Djetetu dajte da umače tuljak u temperu te zatim otiskuje krugove na papiru. Neka uživa u promatranju tragova tempere koji nastaju na papiru. Kada dijete bude gotovo sa otiskivanjem možete mu predložiti da od krugova nastanu mali pilići tako što ćete im zajedno nacrtati oči, kljun i nogice, a starija djeca će to sigurno rado i sama nacrtati te uživati u nastalim radovima