pexels-yan-krukau-8613146

VJEŽBE ISTEZANJA UZ POMOĆ RUČNIKA

Uzmite ručnik potreban za izvođenje vježbi i zarolajte. Svaku vježbu ponovite osam puta prije prelaska na sljedeću. Vjerujte nam, bolje ćete se osjećati.

1. vježba

Uzeti ručnik za krajeve, uzručenje i raskorak, predručenje, pretklon do poda, pa kroz predručenje staviti ručnik iza glave, ruke zgrčene.

2. vježba

Početni položaj; uzručenje i raskorak

a) nagib tijelom lijevo-desno,

b) zaokret tijelom desno-lijevo.

3. vježba

Početni položaj; priručenje i raskorak

Zadatak je prebaciti ručnik kroz uzručenje iza tijela, ruke opružene.

4. vježba

Početni položaj; uzručenje i pretklon do pola

Iz tog položaja zaokret tijelom desno-lijevo.

5. vježba

Početni položaj; sjedeći položaj, noge opružene, ruke poviše nogu

Zadatak je prebaciti ruke ispod nogu s ručnikom preko zgrčenih nogu.

6. vježba

Početni položaj; ležeći na leđima, ruke u uzručenju na podu.Zadatak je podignuti noge preko glave i dotaknuti nogama ručnik.

7. vježba

Početni položaj; ležeći na prsima, ruke opružene.

a) Zadatak je podići noge i ruke u isto vrijeme u vis i spustiti u početni položaj.

b) u sjedećem položaju staviti stopala na ručnik i podignuti u vis opružene noge i zadržati do broja

8. vježba

Početni položaj; uspravan stav na nogama, ručnik na podu ispred stopala

Zadatak je preskakati ručnik naprijed i nazad.

9. vježba

Početni položaj; uspravni stav

a) zadatak je preskakati ručnik bočno desno-lijevo

b) raskorak preko ručnika i naizmjenično mijenjati noge naprijed natrag

POKRETNA IGRA

Igra je sastavni dio života svakog djeteta. Osim što pruža razonodu i zadovoljstvo, koje je djeci u ovim vremenima bez prijatelja iz vrtića jako potrebno, igra predstavlja i način kroz koji djeca uče o sebi.

Govor i pokret su najčešće povezani u igri pa dajemo prijedlog kako uz glazbu i pjevanje realizirati kineziološku igru uz koju im razvijamo ritam i preciznost.

Možemo pjesmice zamijeniti s brojalicama koje su naučili u vrtiću.

Pripremile:

Ivana Listeš i Ivana Lukšić, kineziolozi