Split maraton je jedna od najvećih sportskih multidisciplinarnih manifestacija u
Hrvatskoj koja se kontinuirano održava već 23 godine. Jedan od ciljeva manifestacije je popularizacija sporta i podizanje svijesti o zdravom načinu života kod opće populacije, a pogotovo kod djece. Motiviranje djece na rekreativno bavljenje sportom kroz sudjelovanje na kraćim utrkama jedan je od ciljeva Split maratona. Manifestaciju Split Maraton organizira Sportska udruga „Split maraton“ u suradnji sa Maraton klubom Marjan i Split maraton d.o.o. Na maratonu su sudjelovala djeca DV Marjan, roditelji, djelatnici. Naš Jan (DV Koralj) se kući vratio i s medaljom osvojenog prvog mjesta u svojoj kategoriji. Čestitke svima na sudjelovanju, popularizaciji sporta i zdravog načina života.