Projekt Pričom do zdrave hrane traje već dulje vrijeme u DV Veseli dani (odgojiteljice Zorana Mihanović Bikić, Ivana Strmotić, Maja Jukić, Dijana Teklić), a u Tjednu zdravlja se nastavio raznim aktivnostima. Projektnim aktivnostima promiču se zdrave prehrambene navike djece, potiče roditelje na kuhanje zdravih jela kući te razvoj rane pismenosti čitanjem priča na temu zdrave hrane. U vremenu brzog življenja, ekranizma, smanjenog kretanja djece, projekt koji promiče slow living, meditativno kuhanje, posjete lokalnoj tržnici, čitanje priča (Pojedi sav špinat zlatokoso, Martina i mrkvica gunđalica, Kako je nastala čokolada..itd.), povezivanje s lokalnom zajednicom u našoj skupini je doprinio cjelokupnom kvalitetnom razvoju djece. Projekt je iniciran od strane djece skupljanjem jesenskih plodova u dugim šetnjama u prirodi u kojima smo učili živjeti u trenutku, a nastavilo se pripremom jela karakterističnih za razne zemlje o kojima smo učili. Kako su djeca počela donositi razne zdrave plodove, sve više smo posuđivali slikovnice koje se bave zdravom hranom. Odgojiteljice su djecu vodile u lokalnu knjižnicu. Brojni roditelji su se aktivno priključili projektu čitajući djeci slikovnice, kuhajući s nama, a zajedno smo sudjelovali i u nekoliko humanitarnih akcija kao što je priprema zdravih kolača za Dom za starije i nemoćne “Lovret”. Iz tjedna u tjedan djeca su pripremala smoothije, juhe, zdrave kolače. Ususret Tjednu zdravlja u travnju povezali smo se s Turističko-ugostiteljskom školom što je popratila emisija Dobro jutro, Hrvatska i Slobodna Dalmacija. Zahvaljujemo se na predivnoj suradnji prof. Lelas, prof. Grassi, kuharima Anđeli, Peri, Ivani i ravnatelju Ivi Biliću. Rado su održali dvodnevnu kulinarsku radionicu u vrtiću Veseli dani. Donirali su kvalitetne sastojke našoj skupini i s djecom pripremali zdrava jela. Također su djecu učili slaganju ubrusa i pribora. Suradnja je završila zajedničkim sportskim aktivnostima djece i kuhara na dvorištu. Djeca su potaknuta aktivnostima kreirala svoju kuharicu s brojnim receptima koje su pripremali u vrtiću i koja će dodatno poticati roditelje na zdrave navike kući. U Tjednu zdravlja nastavili smo sa šetnjama u trgovinu zdrave čokolade i Kuću čaja.

Pripremile: Zorana Mihanović Bikić, Maja Jukić, Antonia Radeljak Gudelj

Dječji vrtić Marjan posvećuju veliku važnost zaštiti osobnih podataka naših korisnika. Politika zaštite osobnih podataka uređuje način postupanja s informacijama koje Dječji vrtić Marjan obrađuju odnosno prikupljaju prilikom posjeta našoj internet stranici. Napominjemo kako se obrada prikupljenih osobnih podataka temelji na jednoj od zakonitih osnova obrade u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka. Za potpuni tekst Politike zaštite osobnih podataka i politike kolačića molimo Vas da koristite poveznicu niže:
Prihvaćam Pročitaj više
Skip to content