U prvom dijelu pedagoške godine održali smo nekoliko stručnih prezentacija DV Marjan na razne teme.

Odgojiteljice Klara Petrić, Ivana Jadrić, Ana Lazarević, Ivana Baričević i pedagoginja Antonia Radeljak Gudelj prezentirale su ustanovu na temu rada s bistrom i potencijalno darovitom djecom na MIB međunarodnoj konferenciji Obrazovanje talenata 10-12.rujna 2023. Izišao je Zbornik navedene konferencije s objavljenim člancima prezentiranih tema.

10. i 11.11. 2023. smo sudjelovali na 26.Danima predškolskog odgoja na Filozofskom fakultetu u Splitu te su naše kolegice prezentirale nekoliko tema:

– odgojiteljice Zorana Plazonić i Gordana Goreta s temom Ako ima pčela, ima i života

– odgojiteljice Ivona Buzov i Anita Kunčić, s temom Sretno i zdravo djetinjstvo

– odgojiteljice Ivana Baričević i Ana Lazarević s temama Prostor kao treći odgojitelj i Rastavljanje računala na igre

– odgojiteljice Antonija Šilić i Antonija Borovčić Kapov s temom Svatko ima svoje mjesto

-odgojiteljice Klara Petrić i Elza Mariani s temom Vitezovi

-odgojiteljica Linda Podrug Krstulović s temama Hello to all the children i Djeca, kultura prostora i arhitektura

-pedagoginja Antonia Radeljak Gudelj i edukacijska rehabilitatorica Jelena Ljubičić održale su radionicu na temu Razvoj samoregulacije u djece rane i predškolske dobi

-DV Veseli dani, odgojiteljice Ivana Strmotić i Zorana MIhanović Bikić osmislile su i kreirale s djecom sapune kao jedan od poklona za sudionike konferencije

Izišao je priručnik Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Tjedan zdravlja u 2023. za koji su odabrane i objavljene aktivnosti jaslične skupine DV Koralj, Školjkice, odgojiteljice Ana Pavić i Dina Kasum.