DV Marjan - Božić

Dragi roditelji,

predlažemo aktivnost s djecom u skladu s Montessori pedagoškom koncepcijom i prigodnom za blagdansko razdoblje.

MONTESSORI AKTIVNOSTI ZA DJECU OD 3.-6.g. ŽIVOTA

PRAKTIČNE VJEŽBE SVAKODNEVNOG ŽIVOTA su one vježbe kojima dijete uči raditi svakodnevne aktivnosti na koristan način. Njima dijete izgrađuje svoju osobnost tako što povezuje svoju pažnju sa svojim pokretima i osjetilima te ih koordinira.

VJEŽBA: Stavljanje i skidanje ukrasa na bor/jelku

PRIBOR: umjetni bor/jelka, košara s raznim ukrasima koji se mogu stavljati na bor/jelku

DIREKTNI CILJ: Pomoći djetetu da samo stavlja i dekorira bor/jelku.

INDIREKTNI CILJ: Poticanje samostalnosti, preciznosti, koncentracije, koordinacije i kontrole pokreta.

PRIKAZ RADA:

Zamoliti dijete da pribor donese na mjesto predviđeno za izvođenje vježbe (stol, tepih).

1.Stavljanje ukrasa

Postaviti bor/jelku ispred, a košaru sa strane one ruke koja je dominantna. Laganim pokretom dominantne ruke uzeti ukras iz košare dok slobodnom rukom pridržavamo grančicu na koju želimo staviti ukras. Radnju ponavljamo onoliko puta koliko ima ukrasa u košari.

2.Skidanje ukrasa

Na isti način skidamo ukrase s bora te jedan po jedan odlažemo u košaru. Zamolimo dijete da pribor vrati na svoje mjesto.

KONTROLA POGREŠKE: ukras koji se nije zadržao na grani već je pao.

OBOGAĆIVANJE RJEČNIKA: bor, jelka, velika kugla, mala kugla, zelena boja, crvena boja (sve boje u kojima su ukrasi)

Želimo vam sretan Božić i Novu 2021. godinu!

Pripremile: Montessori odgojiteljice Gordana Goreta i Zorana Plazonić

Dječji vrtić Marjan posvećuju veliku važnost zaštiti osobnih podataka naših korisnika. Politika zaštite osobnih podataka uređuje način postupanja s informacijama koje Dječji vrtić Marjan obrađuju odnosno prikupljaju prilikom posjeta našoj internet stranici. Napominjemo kako se obrada prikupljenih osobnih podataka temelji na jednoj od zakonitih osnova obrade u skladu s Općom uredbom o zaštiti podataka. Za potpuni tekst Politike zaštite osobnih podataka i politike kolačića molimo Vas da koristite poveznicu niže:
Prihvaćam Pročitaj više
Skip to content