DV Marjan - godina čitanja

“Čitajte da biste živjeli.”
Gustave Flaubert

Na prijedlog Ministarstva kulture i medija, Vlada Republike Hrvatske 2021. godinu proglasila je Godinom čitanja. U protekloj godini obilježili smo Godinu čitanja te Noć knjige, manifestaciju kojoj se rado odazivamo svake godine s ciljem promicanja važnosti rane i obiteljske pismenosti. U našim vrtićima odvijalo se niz aktivnosti na temu pod krovnim nazivom projekta Škafetin s pričama te fotografije možete pogledati u prilogu.

U DV PČELICA smo čitali priče  Slonić Elmer i Nećko, u DV POTOČNICA II čitali smo 10 malih medvjedića, zajedno smo upoznavali brojeve kroz pustolovine malog mede. Također smo osmislili aktivnosti s roditeljima, roditelji su djeci čitali priče kući i slali dojmove o pročitanome u zajedničku grupu.

U DV KORALJ odabrali smo Ružno pače, Medvjedić zvan Hrabrost, Veliku gladnu gusjenicu, Ukuhane jabuke..nakon kojih su djeca pisala svoje priče, ilustrirala, dramatizirala, osmislila strip, izradili su bookmarkere, iskaznice za knjižnicu ..itd.

U DV CRVENKAPICA  – jaslične skupine su čitale Tri praščića što ih je potaknulo na izgradnju kućice- koja je snažna, koja slaba, kakvi materijali su potrebni, gdje ih skupiti..puno smo naučili kroz priču i igru.

Jasmina Žiljak, pripovjedačica bajki je prikazala staru japansku Kamishibai metodu pripovjedanja bajki u nekoliko naših objekata.

U nekoliko skupina nastale su dječje slikovnice kojima se djeca rado vraćaju.

DV KORALJ, skupina Zvjezdice- Pismo iz Zelengrada, skupina Goldfish – We love Earth i Very hungry caterpillar, skupina Dupini je osmislila svoj jelovnik najdražih jela koje kući rade s roditeljima, Papaline- slikovnica Bubamara,Šegrt Hlapić, Nanari- Ježeva kućica. DV PČELICA- priče Nećko i Slonić Elmer, DV VESELI DANI-Slavne ličnosti te ih možete u prilogu pročitati.