Program prevencije zlostavljanja djece (CAP)

CAP (Child Assault Prevention) program je jedan od najučinkovitijih programa primarne prevencije zlostavljanja djece. Polazi od stava da je znanje najučinkovitiji oblik borbe protiv zlostavljanja djece. Program se temelji na tome da se djecu poučava o stvarnostima napada, što mogu učiniti ako se nađu u opasnoj situaciji i kome se mogu povjeriti.

CAP program

• poučava djecu njihovim elementarnim pravima da budu sigurna, jaka i slobodna,
  • informira ih o tome kako prepoznati opasne situacije i poučava strategijama kojima će povećati svoju sigurnost i na taj način smanjuje njihovu ranjivost koja proizlazi iz:
  • nedostatka informacija o mogućim opasnostima i što mogu učiniti da se zaštite
  • njihove bespomoćnosti i nesamostalnosti te ovisnosti o odraslima
  • izoliranosti od izvora podrške i pomoći

Ove pedagoške godine  CAP program  provodi 3 posebno educirana CAP tima:

• CAP TIM 1 u DV KORALJ

(odgojiteljice Vita Šodan i Anita Gotovac,
pedagoginja Antonia Radeljak Gudelj)

• CAP TIM 2 u DV TAMARIN i DV MANDALINA

(odgojiteljice Gordana Vujina, Iris Burić i Dragana Krželj)

• CAP TIM 3 u DV KAŠTELET

(odgojiteljice Klara Petrić, Ana Lazarević, Zorana Plazonić)

Program se realizira u veljači i ožujku sa djecom u godini pred polazak u školu (6-7g.)

RODITELJSKI SASTANCI ZA RODITELJE DJECE PREDŠKOLACA:

Odgojiteljica Vita Šodan i pedagoginja  Antonia Radeljak Gudelj održat će

1. 3. 2023. (srijeda) u 16:30

roditeljski sastanak u DV Koralj za roditelje djece predškolaca dječjeg vrtića Koralj

Odgojiteljice Iris Burić, Gordana Vujina, Dragana Krželj i pedagoginja  Antonia Radeljak Gudelj održat će

2. 3. 2023. (četvrtak) u 16:30

roditeljski sastanak u DV Mandalina za roditelje djece predškolaca dječjih vrtića Mandalina, Tamarin, Kaštelet i Potočnica 1