Prema Odluci Vlade Republike Hrvatske te sukladno zaključcima sa sastanka Gradonačelnika gosp. Andre Krstulovića Opare s Aktivom ravnatelja osnovnih škola Grada Splita i Ravnateljicama predškolskih ustanova Grada Splita vezano za mjere suzbijanja nastanka i širenja virusa COVID-19 od ponedjeljka, 16. ožujka neće biti nastave u osnovnim i srednjim školama ni na fakultetima.

Djelatnici škola i dječjih vrtića, do daljnjega aktivnosti trebaju obavljati na radnom mjestu u školama i predškolskim ustanovama.

Vrtići čiji je osnivač Grad Split (DV Marjan, DV Cvit mediterana, DV Grigor Vitez i DV Radost) će od ponedjeljka biti otvoreni za djecu čiji roditelji rade i ne mogu organizirati čuvanje kod kuće.

Upućujemo roditelje da detaljne informacije zatraže u školama i vrtićima koje njihova djeca pohađaju. Nove informacije možete pratiti na web stranici Grada Splita i na našim stranicama.

Informacije i upute za građane kako se ponašati ukoliko imaju simptome koronavirusa te preventivne mjere objavili smo na web stranici Grada Splita .

Poštovani sugrađani, na nama je da se ponašamo odgovorno, prema sebi i prema društvu u kojem živimo. Jedino tako, ako slušamo struku i poštujemo mjere koje nam odgovorni daju, život u Splitu, Dalmaciji i u domovini Hrvatskoj, u konačnici i u cijelom svijetu, ubrzo će se vratiti u normalu

– gradonačelnik Andro Krstulović Opara.