Sadržaj je preuzet sa facebook stranice Poliklinike za zaštitu djece i mladih grada Zagreba.

Što je mindfulness?

Mindfulness (pomnost) je prirodna sposobnost svakog čovjeka da bude svjestan svega što se događa u sadašnjem trenutku i da to može prihvatiti sa suosjećanjem, odnosno na miran i opušten način.
To je stanje svijesti u kojem um ne osuđuje niti se opire svemu što prepoznaje i što trenutno jest.

Kratke mindfulness vježbe koje vam ovdje donosimo su dio programa mindfulnessa za djecu, a u obliku brošure su ih priredile stručnjakinje Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba doc. prim. dr. sc. Vlatka Boričević Maršanić, dr. med. i Ella Selak Bagarić, mag. psych. Vježbe su naročito korisne u stanjima uznemirenosti praćenih neugodnim osjećajima kao što su strah, ljutnja, tuga, koji se mogu javiti tijekom stresnih situacija kao što su ovi dani koje proživljavamo u tijeku pandemije koronavirusa (COVID-19).